Drzwi tarasowe – cztery elementy podnoszące komfort ich użytkowania – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

Drzwi tarasowe – cztery elementy podnoszące komfort ich użytkowania

Modern Luxury House With a Teak Wooden Terrace, Modern, Luxury, Teak, Wooden, Terrace, Green, Grass, Windows, Green park, Relaxation

Duże drzwi tarasowe, które otwierają salon na ogród, to rozwiązanie idealne do nowoczesnego domu, w którym design ceni się na równi z bezpieczeństwem i funkcjonalnością.

Marzymy o domu inteligentnym, gdzie część procesów będzie wykonywać się automatycznie, bez konieczności naszej ingerencji. Te marzenia są w zasięgu ręki, wystarczy sięgnąć po odpowiednie technologie i poczuć nowy poziom komfortu. Poziom na miarę przyszłości. Oto cztery rozwiązania, które to umożliwiają.

#1 Łatwiejsze otwieranie drzwi tarasowych – HS LiftUnit

Choć nowoczesne drzwi tarasowe są duże i ciężkie, w ich obsługę nie trzeba wkładać dużo siły. Przeciwnie – z łatwością obsłużą je zarówno dzieci, jak i osoby słabsze i starsze. Warunkiem jest doposażenie ich w innowacyjne rozwiązanie HS LiftUnit, którego zadaniem jest zmniejszenie aż o połowę siły, jaka jest potrzebna do podniesienia skrzydła drzwi balkonowych. LiftUnit to niewidoczny mechanizm, który nie zmienia wyglądu drzwi, jednakże znacznie poprawia komfort ich otwierania.

#2 Drzwi tarasowe z napędem – HS-Master i HS ePOWER

Automatyczne drzwi tarasowe stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego – dzięki napędowi ich obsługa jest wygodna, a aby otworzyć czy zamknąć drzwi na taras, nawet nie trzeba wstawać z ulubionego fotela.  

Napęd HS-Master jest napędem nawierzchniowym (z widoczną na zewnątrz skrzynką o industrialnym charakterze). Jest wyposażony w wyłącznik przeciążeniowy automatycznie zatrzymujący drzwi przy wykryciu oporu większego niż 150 N.

Napęd HS ePOWER jest całkowicie wbudowany w ramę okna tarasowego (zasilają go akumulatory zamontowane w skrzydle drzwi tarasowych). Sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeniach, a także wszędzie tam, gdzie liczą się estetyczne detale.

Dzięki zastosowaniu napędu drzwi podnoszono-przesuwne HS można obsługiwać zdalnie (poprzez smartfon, za pomocą pilota, nadajnika radiowego) lub dzięki klawiaturze kodowej, przyciskowi ściennemu, a nawet czytnikowi linii papilarnych. Oba napędy posiadają funkcję inteligentnego wykrywania przeszkód: w razie napotkania przeszkody automatycznie cofają się o 10 cm (w zależności od kierunku ruchu).

Drzwi tarasowe z napędem można obsługiwać zdalnie, nawet w czasie nieobecności w domu. Jest to możliwe dzięki połączeniu napędu z centralą zarządzania, która umożliwia obsługę drzwi tarasowych poprzez aplikację na smartfona. Można więc zamknąć drzwi balkonowe w czasie niepogody, wypuścić psa do ogrodu, albo sprawdzić, czy drzwi na taras są zamknięte.

#3 Bezszelestne drzwi tarasowe – Silent Close

Poczucie komfortu to także higiena dźwiękowa, a więc likwidacja niepotrzebnych hałasów. Innowacyjne rozwiązanie G-U Silent Close to amortyzator, którego zadaniem jest wyhamowanie zbyt gwałtownie pchniętych drzwi tarasowych – tak, aby nie trzasnęły w ościeżnicę. Amortyzator wyhamowuje pchnięte skrzydło i delikatnie je domyka, zapobiegając zarówno uszkodzeniom skrzydła i ościeżnicy, jak i hałasowi.

#4 Przejście bez barier – Thermostep

Estetyczne, a przede wszystkim wygodne przejście z domu na taras nie powinno stwarzać barier żadnemu z domowników – ani dzieciom, ani osobom starszym, ani niepełnosprawnym. Dzięki innowacyjnym progom Thermostep możliwa jest likwidacja barier architektonicznych w postaci progów. Przejście jest w zasadzie płaskie, zlicowane z podłogą, podłoga wewnątrz mieszkania i posadzka na tarasie znajdują się na tym samym poziomie. Dzięki temu rozwiązaniu osoba wjeżdżająca wózkiem do ogrodu nie napotyka żadnych przeszkód, nie ma także ryzyka, że dziecko – biegnąc na dwór, potknie się i przewróci.

Duże drzwi tarasowe to nasze nowe okno na świat. Są spełnieniem marzeń o domu otwartym na ogród, dlatego powinny działać niezawodnie. Dzięki innowacyjnym technologiom jest to możliwe.