Chcesz ułatwić sobie życie? Odkryj zalety drzwi tarasowych HS z napędem – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

Chcesz ułatwić sobie życie? Odkryj zalety drzwi tarasowych HS z napędem

Modern building with hard top pergola over the patio. White facade and wooden facade compliment each other, combined with large windows with metal frames, making the design simple and everlasting. This luxurious house makes a perfect family home with plenty of natural light.

Zdalne sterowanie drzwiami podnoszono-przesuwnymi HS wywołuje wśród klientów wiele emocji. Jednak coraz więcej z nich interesuje się rozwiązaniami do automatyzacji drzwi i płynącymi z nich korzyściami. Z drugiej strony wciąż nie brakuje osób, które z rezerwą podchodzą do zdalnego sterowania drzwiami tarasowymi. Czas rozwiać ich wątpliwości. Odkryjmy najważniejsze zalety drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych z napędem.

Czy rozwiązanie, umożliwiające zdalne sterowanie drzwiami, sprawdza się w praktyce? Odpowiedź na tak postawione pytanie może być tylko jedna: tak! Dzięki zautomatyzowaniu drzwi tarasowych wzrasta bowiem komfort ich użytkowania. A to wystarczający argument, by dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z użytkowania drzwi HS z napędem.

Duże okna tarasowe typu HS, dziecinnie proste w obsłudze

Okna tarasowe typu HS mają to do siebie, że niezależnie od gabarytów, dają się łatwo otworzyć oraz zamknąć, nawet bez napędu. Jednak ich automatyzacja sprawia, że z ich obsługą z łatwością poradzi sobie każdy domownik – nawet dziecko, senior czy osoba niepełnosprawna. Bo można je otworzyć i zamknąć komfortowo, np. przy pomocy: pilota, czytnika linii papilarnych, a nawet zdalnie: za pośrednictwem telefonu albo głosu. Wyjście do ogrodu staje się wówczas dziecinnie proste.

Wygoda dzięki zdalnemu sterowaniu

W opcji podstawowej zautomatyzowane drzwi tarasowe możemy otwierać przy pomocy panelu dotykowego (standard przy napędzie HS ePOWER) lub wspomnianego już pilota

Natomiast w opcji rozszerzonej możemy do otwierania drzwi tarasowych wykorzystać smartfon, tablet lub laptop

Ten drugi wariant daje użytkownikowi szereg ciekawych opcji, pomocnych w codziennym życiu. Na przykład, nawet przebywając poza domem, możemy w prosty sposób zdalnie wyprowadzić psa na spacer, wypuszczając naszego pupila do ogrodu, a następnie wpuścić go z powrotem do domu. Możemy także przewietrzyć salon i w tym celu wcale nie musimy znajdować się w tym pomieszczeniu – możemy przebywać np. na piętrze, w sypialni, czy w innej części domu.

Blokada rodzicielska to idealne rozwiązanie

Każdy rodzic kilkulatka może się w tym miejscu zastanawiać, czy łatwość otwierania drzwi tarasowych z napędem nie jest zagrożeniem. Wyobraźnia podpowiada, że dziecko mogłoby wypuścić niechcący domowego pupila do ogrodu lub – co gorsza – otworzyć drzwi nieznanej osobie. Na szczęście zautomatyzowane drzwi tarasowe mogą rozstrzygnąć te wątpliwości.

Drzwi podnoszono-przesuwne z napędem HS ePOWER standardowo są wyposażone w panel dotykowy z przyciskami (zamiast klamki; klamkę można zamontować, np. w przypadku awarii i naprawy panelu). Wystarczy wcisnąć odpowiednią kombinację klawiszy na panelu dotykowym, by uruchomić tzw. blokadę rodzicielską, dzięki której dzieci samodzielnie nie otworzą drzwi tarasowych. Ponadto, jeśli drzwi tarasowe HS wyposażone są w rozwiązania pozwalające na ich zdalne sterowanie, to na zainstalowanej w telefonie aplikacji można w każdej chwili sprawdzić, czy w danym momencie są otwarte czy zamknięte, a następnie – w zależności od potrzeb – również zdalnie zamknąć je lub otworzyć.

Zabezpieczenie przed włamaniem

Istnieją trzy podstawowe elementy zapewniające bezpieczeństwo w przypadku drzwi tarasowych. Są to: klasa antywłamaniowa okuć i szyb, dodatkowe rozwiązania antywłamaniowe (np. więcej punktów ryglujących) oraz możliwość podpięcia drzwi HS do systemu alarmowego. Ale nie tylko dzięki temu użytkownicy okien tarasowych podnoszono-przesuwnych HS mogą się czuć bezpiecznie. Istotny jest także sposób ich otwierania. Zaporą dla złodziei może okazać się biometryczna kontrola dostępu, czyli opcja otwierania drzwi za pomocą czytnika linii papilarnych, który można zastosować zarówno w drzwiach tarasowych (jak i wejściowych). Dzięki temu rozwiązaniu drzwi tarasowe (i wejściowe) otworzą tylko zarejestrowani użytkownicy. Czytnik linii papilarnych może zakodować aż 150 opuszków palców, ale dla zachowania bezpieczeństwa nie skanuje wszystkich linii papilarnych, lecz specjalne punkty z opuszka palca. Ponadto jest bardzo wygodny w użytkowaniu – wystarczy przeciągnąć palec przez czytnik, by drzwi się otworzyły.

Push & Go, czyli opcja nie tylko dla dzieci

Każdy zapewne słyszał opowieść o tym, że dziecko, wracając do domu po zabawie w ogrodzie, nie może wejść do środka przez drzwi tarasowe, bo są one zamknięte. Aby takie sytuacje się nie zdarzały, można doposażyć drzwi tarasowe w dodatkową funkcję Push & Go. Działa ona w ten sposób, że skrzydło drzwi – po naciśnięciu przez użytkownika na klamkę lub po lekkim pchnięciu – zostaje wprawione w ruch przez napęd, jednak nie domknie się do końca i tym samym umożliwia domownikom powrót do środka budynku.

Drzwi bezpieczne dla użytkownika

Istotną zaletą zautomatyzowanych drzwi tarasowych HS jest to, że napęd może wykrywać większe przeszkody, np. napęd HS Master wyczuwa opór o sile 150 N, a napęd HS ePOWER – 67 N. Po wykryciu przeszkody napęd cofa skrzydło drzwi tarasowych o 10 cm, w zależności od kierunku ruchu. Dzięki temu duże, ciężkie i poruszające się drzwi nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa osób, które w danej chwili przez nie przechodzą.

Drzwi HS z napędem szyte na miarę

Dzięki automatyzacji drzwi tarasowych użytkownik może korzystać z wielu różnych rozwiązań i konfiguracji, dopasowanych do jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Inne wymagania będą mieli bowiem mieszkańcy domów, w których są małe dzieci i zwierzęta, inne priorytety znajdą się na liście wymogów w domach zamieszkałych przez osoby mniej sprawne: seniorów lub osoby niepełnosprawne. Jeszcze inne zaś tam, gdzie mieszkają sami dorośli. Te uwarunkowania sprawiają, że automatyzacja, choć zawsze opiera się na drzwiach podnoszono-przesuwnych HS z napędem, często miewa różne oblicza i wykorzystuje inne pakiety możliwości. Jakie? Niech podsumowaniem tego artykułu będzie nasz materiał wideo: