Czytnik ekey dLine – inteligentne zabezpieczenie drzwi tarasowych – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

Czytnik ekey dLine – inteligentne zabezpieczenie drzwi tarasowych

Dobrze zabezpieczone drzwi tarasowe to jeden z ważnych elementów, zapewniających spokój domownikom. Poszukując gwarantujących bezpieczeństwo, ale i inteligentnych, wygodnych oraz prostych w obsłudze rozwiązań, możemy wyposażyć drzwi tarasowe HS w… czytnik linii papilarnych ekey dLine – nowość w ofercie G-U. Niewielkie urządzenie, które sprawi, że nawet masywne drzwi tarasowe otworzą się za dotknięciem palca. Ale tylko osób uprawnionych.

Włamywacze często wychodzą z założenia, że przez drzwi tarasowe będzie im o wiele łatwiej dostać się do cudzego domu niż przez drzwi wejściowe, bo oceniają, że będą one gorzej zabezpieczone. By być o krok przed nimi, warto skorzystać z nowoczesnych zabezpieczeń drzwi tarasowych, które mogą zaskoczyć nieproszonych gości, a jednocześnie zapewnić domownikom komfort korzystania z okien tarasowych. Takie możliwości daje czytnik linii papilarnych ekey dLine, nowość w ofercie G-U.

Proste działanie czytnika ekey dLine

Czytnik ekey dLine zapewnia wygodne otwieranie drzwi przy pomocy opuszka palca. Urządzenie z założenia zapamiętuje linie papilarne, a nie pełne odciski palców. Może w pamięci przechowywać linie papilarne 20 uprawnionych do wejścia użytkowników. Dodatkowo posiada również odpowiednie zabezpieczenia przed próbą uzyskania nieuprawnionego dostępu. Zastosowana w nim technologia czujników RF umożliwia bowiem rozpoznanie żywego palca.

Z czytnika można korzystać w sposób klasyczny, dotykając palcem, lub zdalnie, administrując nim intuicyjnie za pomocą smartfonu lub tabletu, dzięki aplikacji ekey bionyx. W trybie Comfort aplikacją tą można zawiadywać przez Internet, natomiast w trybie Local – drogą radiową.

Komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie

Zaletą czytnika ekey dLine jest również jego nowoczesny design. Urządzenie ma niewielkie rozmiary, można je pod względem wzornictwa dopasować do wyglądu drzwi tarasowych, by stanowiło wraz z nimi harmonijną całość. Ponadto system ten został zaprojektowany tak, aby w prosty sposób można go było rozbudować o dowolne funkcje oraz dołączyć dodatkowych użytkowników do listy uprawnionych.

Korzystanie z czytnika jest nie tylko proste, ale także wygodne. Do otwarcia drzwi tarasowych nie potrzeba używać siły, co docenią szczególnie osoby mniej sprawne, a także dzieci. Zalety czytnika ekey dLine będzie można docenić, np. w ciepłe dni, wypoczywając na tarasie, gdy zależy nam, by drzwi tarasowe były w tym czasie zamknięte. W razie potrzeby możemy je również otwierać zdalnie, na przykład po to, aby tą drogą wpuścić do mieszkania gości lub najmłodszych domowników.

Dwa sposoby otwierania drzwi

Korzystając z czytnika linii papilarnych ekey dLine, można otwierać drzwi tarasowe na dwa sposoby – poprzez dotknięcie palcem czytnika albo za pośrednictwem telefonu, przy pomocy aplikacji ekey bionyx. Inteligentne oprogramowanie uczy się podczas codziennego użytkowania. Domownicy nie będą mieli kłopotu z otwarciem drzwi w sytuacji zmiany przyzwyczajeń, innego ułożenia palca, czy jego niewielkiego uszkodzenia. System „notuje” również wzrost palców u dzieci i uwzględnia tę zmianę.

Wśród zalet aplikacji zawiadującej czytnikiem można wymienić także zdalne zarządzanie uprawnieniami i dziennik dostępu, który umożliwia zabezpieczenie danych konfiguracji. Aplikacja ekey bionyx pozwala użytkownikom przeglądać wszystkie podłączone urządzenia, punkty dostępowe i listę użytkowników.

Nie tylko drzwi tarasowe

Czytnik linii papilarnych ekey dLine można również z powodzeniem zainstalować w drzwiach wejściowych. Stanie się wówczas doskonałą alternatywą dla klucza i na pewno, w odróżnieniu od niego, nigdy się nie zgubi.

System z czytnikiem linii papilarnych ekey dLine, zastosowany do otwierania drzwi tarasowych HS lub drzwi wejściowych, to rozwiązanie, które wpisuje się w ideę smart home – domu, w którym o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców dbają innowacyjne, inteligentne urządzenia.