Drzwi tarasowe HS – komfortowe także dla dzieci – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

Drzwi tarasowe HS – komfortowe także dla dzieci

Po otwarciu drzwi tarasowych typu HS granica między wnętrzem domu a tarasem jest praktycznie niewidoczna, można więc o niej zapomnieć, zwłaszcza jeśli jest się dzieckiem zatraconym w szalonej zabawie. Na szczęście drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne, dzięki swojej konstrukcji oraz innowacyjnym funkcjonalnościom, zapewniają komfortową obsługę nie tylko dorosłym domownikom, ale i dzieciom. Wakacje w pełni, warto więc przyjrzeć się tym elementom, które wspierają komfort najmłodszych użytkowników drzwi typu HS.

Zabawa bez przeszkód

Szerokie przejście, jakie powstaje po otwarciu drzwi tarasowych to dla najmłodszych często idealny sposób na szybkie przemieszczanie się, najchętniej biegiem, z domu do ogrodu lub odwrotnie. Wyjątkowa konstrukcja sprawia, że przejście to może być w zasadzie całkowicie bezkolizyjne – dzięki płaskiemu progowi taras od wnętrza mieszkania „odgradza” jedynie niska prowadnica o wysokości zaledwie kilku milimetrów. Nie stanowi więc ona żadnej przeszkody dla bawiących się dzieci, także tych najmniejszych, dopiero stawiających pierwsze kroki. Można też przez nią bez problemu przejechać zabawkowym samochodem, wózkiem dla lalek, a nawet przeturlać piłkę.

Co równie ważne, drzwi podnoszono-przesuwne otwierają się tak, że skrzydło jezdne wsuwa się w przestrzeń przed skrzydłem stałym. Nie ma zatem ryzyka uderzenia kogoś otwieranymi do wnętrza domu drzwiami, jak to ma miejsce w przypadku okien rozwiernych.

Zabawa bez wypadków

Emocje, jakie towarzyszą wakacyjnym zabawom, często przekładają się na sposób, w jaki dzieci zamykają drzwi – bez zastanowienia i z impetem. W przypadku drzwi tarasowych HS nawet gwałtowne zasunięcie skrzydła jezdnego nie jest niebezpieczne, jeśli wyposażymy je w odpowiednie mechanizmy amortyzujące.

Mowa o amortyzatorach HS SilentClose i/lub HS StopUnit, które zapobiegają np. uszkodzeniu ramy okna z powodu gwałtownie pchniętego (podczas otwierania lub zamykania) ruchomego skrzydła drzwi podnoszono-przesuwnych oraz – co nie mniej ważne – chronią przed przytrzaśnięciem palców. Mechanizm HS StopUnit to zabezpieczenie otwieranego skrzydła okna HS. Zatrzymuje on je w bezpiecznej pozycji, kilka centymetrów przed pełnym otwarciem, chroniąc ramę oraz palce domowników przed uszkodzeniem. Po zatrzymaniu, skrzydło drzwiowe wystarczy delikatnie pchnąć, aby osiągnęło bezpieczną pozycję.

HS SilentClose jest zabezpieczeniem zamykanego skrzydła jezdnego – nie dopuszcza do gwałtownego zatrzaśnięcia, ponieważ wyhamowuje skrzydło jezdne na kilka centymetrów przed pozycją krańcową, a następnie automatycznie, delikatnie je domyka.

Innowacyjne rozwiązania dla drzwi tarasowych

Otwieranie jak zabawa

Choć skrzydło ruchome standardowych drzwi tarasowych HS może ważyć nawet 400 kg, ich ręczne otwieranie jest dziecinnie proste. Podniesienie, a następnie przesunięcie skrzydła, dzięki innowacyjnej konstrukcji klamki, nie sprawia problemów nawet dzieciom. Oczywiście, o ile mają odpowiedni wzrost. Rodzice często decydują się zatem na wyposażenie drzwi tarasowych w przedłużoną klamkę, którą nawet niższe dzieci z łatwością obsłużą. Pochwyt o długości 40 cm (klamka RONDO) nie tylko jest wygodniejszy do złapania. Działa także na zasadzie dźwigni, ułatwiając obsługę drzwi tarasowych najmłodszym.

Można ją jeszcze usprawnić, decydując się na instalację elementu HS LiftUnit (stosowany w drzwiach z obsługą mechaniczną, w skrzydłach jezdnych o wadze do 600 kg). Mechanizm ten o połowę redukuje siłę, jakiej trzeba użyć do podniesienia skrzydła ruchomego.

W drzwiach tarasowych typu HS klamki montuje się od strony mieszkania. A co z otwieraniem ich z zewnątrz? Od strony tarasu można wyposażyć je w specjalny pochwyt, ułatwiający przesuwanie skrzydła, lub – w przypadku wersji z napędem – w czytnik linii papilarnych, który obsłużą nawet najmłodsze dzieci (nowoczesne czytniki posiadają funkcję rozpoznawania rosnących palców dzieci, nie sczytują całych odcisków, lecz specjalne punkty na opuszce palca).

Przedłużona klamka RONDO

Rodzicielski panel sterowania

Drzwi tarasowe z napędem, otwierane pilotem, to rozwiązanie nie tylko komfortowe, ale i bezpieczne w obsłudze nawet dla najmłodszych. Na uwagę rodziców zasługuje napęd HS POWER. Jest on całkowicie wbudowany w ramę skrzydła, zasilany z ukrytych w nim akumulatorów, a drzwi zamiast standardowej klamki mają wygodny panel sterowania z funkcją blokady rodzicielskiej. Można je zatem zablokować tak, aby dzieci nie mogły same wyjść na zewnątrz. Co równie ważne, ponieważ napęd zasilany jest dzięki akumulatorom, drzwi można otworzyć nawet w czasie awarii prądu. Drugim z dostępnych napędów do drzwi HS jest napęd nawierzchniowy HS Master, montowany na ramie nad oknem tarasowym.

Kontrola drzwi tarasowych w telefonie

Dzieci bywają zapominalskie. Idąc z kolegami do miasta, do kina czy wybierając się na wycieczkę rowerową, mogą zwyczajnie zapomnieć o zamknięciu drzwi tarasowych. Na szczęście rodzice mogą mieć nad tym zdalną kontrolę. Wystarczy rozszerzyć układ: napęd + pilot o moduł sterujący i centralę zarządzającą, dzięki którym możliwe jest sterowanie drzwiami tarasowymi za pomocą aplikacji w telefonie. Rodzice mają wówczas wgląd w to, czy drzwi tarasowe są otwarte, czy zamknięte, mogą je też na odległość zamknąć lub przeciwnie – otworzyć dziecku, które np. zapomniało klucza do domu, albo wypuścić na dwór psa, który został w domu.

 Zdalna kontrola stanu zamknięcia drzwi i okien
Innowacyjna technologia na wyciągnięcie ręki

Spokojny sen po zabawie

W ciepłe letnie noce lubimy spać przy otwartych oknach. Dopływ świeżego, chłodniejszego powietrza zapewnia dzieciom lepszy sen po pełnym wrażeń dniu. Pod warunkiem, że nie zakłócą go natrętne owady, np. komary. Jeśli drzwi tarasowe nie są wyposażone w moskitierę, rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest listwa mikrowentylacyjna. Stosowana jest ona w profilach drewnianych i umożliwia wietrzenie przy zaryglowanych drzwiach (klasa antywłamaniowa RC2). Wysuwa się z ramy, tworząc między skrzydłem ruchomym i stałym szczelinę, przez którą, mikrootworami, wpływa świeże powietrze. Otwory są na tyle małe, że nie przedostają się przez nie owady.

Drzwi tarasowe HS są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort użytkownikom. Ten atut doceniamy zwłaszcza w okresie ich intensywnego użytkowania, a więc latem, kiedy dzieci beztrosko bawią się na tarasie. Bo komfort to nie tylko wygodna obsługa, ale też poczucie, że zastosowane rozwiązania wspierają bezpieczeństwo dzieci, nawet jeśli zatracą się one w wakacyjnej, szalonej zabawie.

Listwa mikrowentylacyjna