Drzwi zawsze zamknięte. Wybierz odpowiedni zamek i klamkę – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

Drzwi zawsze zamknięte. Wybierz odpowiedni zamek i klamkę

Modern interior. Render image.

Złodzieje są sprytni i często stosują najbanalniejsze metody rabunku. Nierzadko zdarza się, że sąsiedzi alarmują o przypadkach „chwytania za klamkę” – w ten sposób rabusie sprawdzają, czy drzwi są zamknięte. Ryzyko zatrzymania jest niewielkie, szansa na szybki łup spora. Jak się ustrzec przed zbójecką metodą „na klamkę”?

Wiele osób nie dostrzega problemu w niezaryglowanych od środka drzwiach, jeśli mieszkańcy przebywają w domu i nie śpią. To błąd, bo właśnie z takich sytuacji korzystają złodzieje, którzy kradną metodą „na klamkę”. W pobliżu drzwi często pozostawiamy rzeczy osobiste, takie jak: torebki, plecaki z portfelem i dokumentami w środku, klucze do samochodu i domu, czyli wszystko to, co może rabusiowi umożliwić prosty dostęp do naszego domu (i nie tylko) w przyszłości. Bywa, że złodziej, który niepostrzeżenie wejdzie do środka przez niezaryglowane drzwi, zapuszcza się dalej niż na korytarz – wystarczy, że nie ma psa, który nas zaalarmuje, a domownicy przebywają w odleglejszym pomieszczeniu, więc po prostu nie słyszą intruza. Często towarzyszą nam także odgłosy kuchennego gotowania, muzyka czy dźwięki dobiegające z telewizora – codzienne czynności i zagłuszacze, które skutecznie maskują poczynania nieproszonego gościa.

Dlatego warto pamiętać o tym, aby zawsze ryglować drzwi od środka po powrocie do domu. Możemy też o tym raz na zawsze zapomnieć, jeśli wymienimy klamki i zamek na takie, które skutecznie zabezpieczą mieszkanie przed wtargnięciem rabusia.

– Najprostszym rozwiązaniem jest zamontowanie klamki, która z zewnątrz jest nieruchomą gałką – w takim przypadku nawet niezaryglowane od środka drzwi uniemożliwią wejście do domu komuś, kto nie ma klucza (drzwi bez użycia klucza można otworzyć jedynie od strony wewnętrznej). Można też zastosować samoryglujący się zamek, np. GU Secury Automatic, który po zamknięciu drzwi automatycznie wysuwa rygle, więc domownicy nie muszą pamiętać o ryglowaniu drzwi – przekonuje Szymon Krauze, marketing menedżer G-U Polska.

Klamka BKS

GU Secury Automatic to zamek, który – jak sama nazwa wskazuje – rygluje się automatycznie po zamknięciu drzwi. Stanowi on także doskonałe rozwiązanie dla osób, które czują wieczną potrzebę kontrolowania, czy drzwi na pewno są zamknięte. Dzięki GU Secury Automatic każdy z domowników ma pewność, że drzwi są zawsze zaryglowane.

Ważne – jeśli zauważymy, że ktoś sprawdza, czy nasze drzwi są zamknięte, zgłośmy ten incydent na policję lub do administracji i ostrzeżmy sąsiadów. Bezpieczeństwo jest bowiem najważniejsze.