G-U i OKLAND w Oliva Koncept – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

G-U i OKLAND w Oliva Koncept

Na nowo powstałym osiedlu Oliva Koncept oryginalne koncepty urzeczywistniają się dzięki innowacyjnym i sprawdzonym rozwiązaniom najwyższej klasy. W tej wyjątkowej inwestycji klasy premium w gdańskiej Oliwie inwestor postawił na nieszablonowe rozwiązania i design, który pozwala na spełnienie marzeń – o pełnym światła, pięknym apartamencie, zapraszającym do wnętrza wspaniałe krajobrazy Lasów Oliwskich.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych, trzyszybowych okien drewniano-aluminiowych o imponującej powierzchni oraz okien tarasowych z progiem zlicowanym z podłogą. Projekt okien wychodzi poza standardy typowych rozwiązań tego rodzaju.

Proponując okna dla tej inwestycji, założyliśmy, że powinny one nie tylko charakteryzować się komfortem użytkowania i wyjątkową stabilnością (z uwagi na rozmiary), ale także estetyką dopasowaną do charakteru całego kompleksu – wyjaśnia Przemysław Zieliński, Prezes Zarządu firmy OKLAND, producenta drzwi i okien drewnianych.

Z tego powodu zdecydowaliśmy się na zastosowanie ukrytych okuć rozwierno-uchylnych UNI-JET SCF marki G-U we wszystkich standardowych oknach. Również w przypadku okien i drzwi tarasowych postawiliśmy na rozwiązania marki G-U, która jest liderem tego rynku. Wszystkie okna tarasowe podnoszono-przesuwne (HS) są zrealizowane na systemowych rozwiązaniach G-U, z dodatkową opcją amortyzatorów G-U SilentClose, które wyhamowują skrzydło, a następnie pozwalają mu bezpiecznie i bezgłośnie przesunąć się do pozycji końcowej.

OKLAND Sp. z o.o. to uznany pomorski producent okien i drzwi drewnianych, działający na tym rynku od niemal ćwierćwiecza. Oferuje estetyczne, nowoczesne okna o podwyższonej klasie bezpieczeństwa (dzięki okuciom G-U UNI-JET z sześcioma zaczepami antywyważeniowymi). W swojej działalności firma kieruje się zasadą najwyższej jakości: odpowiednio wyselekcjonowanego drewna, rozwiązań konstrukcyjnych oraz bezpieczeństwa. Swoją ofertę OKLAND rozwija zgodnie z obowiązującymi trendami, czyli zwrotowi ku naturze i ku dużym przeszkleniom – od podłogi niemal do sufitu. Z tego powodu firma dołączyła do grona partnerów inicjatywy G-U – www.drzwitarasowe.pl prezentującej klientom rozwiązania, jakie w tym zakresie oferują obecnie najlepsi dostawcy.

Strona www.drzwitarasowe.pl jest dla klientów wygodną formą sprawdzenia, jakich rozwiązań w dużych drzwiach tarasowych mogą oczekiwać. Krótkie filmiki prezentują najważniejsze funkcjonalności – zapewniające komfort i bezpieczeństwo użytkowania, także dla dzieci. G-U, jako lider w zakresie rozwiązań do drzwi podnoszono-przesuwnych HS (a takie pozawalają na zastosowanie naprawdę dużych połaci szklanych), wie, czego oczekują klienci i w jaki sposób zapewnić im realizację tych marzeń. My, producenci okien, możemy z kolei posłużyć się tymi wskazówkami, aby pokazać, jakie rozwiązania oferuje rynek nowoczesnej stolarki okiennej – podsumowuje Przemysław Zieliński, Prezes Zarządu OKLAND.