O nas – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

O nas

Grupa G-U – przewaga systemu


Grupa GU jest jednym z czołowych światowych dostawców systemów okiennych i drzwiowych oraz wejść automatycznych i systemów zarządzania budynkami. Grupę tworzą marki: BKS (zamki, wkładki, rozwiązania wykorzystywane na drogach ewakuacyjnych i przeciwpożarowych), Ferco (systemy okuć), GU Automatic (automatyczne systemy wejść) oraz Ela-soft (zaawansowane systemy zarządzania budynkami).


Od ponad 100 lat konsekwentnie rozwijamy swoją ofertę, opracowując innowacyjne rozwiązania dostosowane funkcjonalnie i technicznie do indywidualnych potrzeb klientów oraz do najnowszych trendów rynkowych.

Jesteśmy pionierem na rynku rozwiązań do stolarki okiennej klasy premium – w zakresie systemów podnoszono-przesuwnych do drzwi i okien tarasowych. Od początku naszym celem było stworzenie spójnego, kompatybilnego systemu okuć, skoncentrowanego na poprawie komfortu korzystania z masywnych okien tarasowych. Tak powstał system HS – rozwiązanie, dzięki któremu możesz spełnić swoje marzenia o wielkich oknach od podłogi po sufit, które otwierają Twój dom na naturę.

Rozwiązania systemowe HS grupy GU, wyróżniają się wysokim komfortem obsługi, ochroną przed włamaniem oraz nowatorskimi opcjami dotyczącymi wietrzenia pomieszczeń. Sprawdzają się zarówno w przypadku okien i drzwi tarasowych wykonanych z drewna, jak i tych z aluminium i tworzywa sztucznego.

Nasze rozwiązania wykorzystywane są przez czołowych polskich producentów stolarki okiennej, którzy wybierają G-U z uwagi na najwyższą jakość produktów oraz bogatą, elastyczną ofertę umożliwiającą realizację nawet najbardziej innowacyjnych projektów. Wszystkie wprowadzane do portfolio rozwiązania odzwierciedlają nasze dążenie do stworzenia kompleksowego systemu, który uwzględnia najnowsze trendy w budownictwie, m.in.: stosowanie coraz większych przeszkleń, otwarcie na naturę, potrzebę bezpieczeństwa i nowoczesny design.