Odwodnienie liniowe w drzwiach tarasowych HS – rozwiązanie nie tylko na wiosenne burze – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

Odwodnienie liniowe w drzwiach tarasowych HS – rozwiązanie nie tylko na wiosenne burze

Wiosenny deszcz zwiastuje zazwyczaj oczyszczenie powietrza z roślinnych pyłków, co sprawia, że staje się ono rześkie i pachnące. Jednak coraz częściej deszcze przybierają na sile, zaskakując obfitością. Opady nawalne to problem, z którym musimy radzić sobie, szczególnie w aglomeracjach, stosując rozwiązania, które chronią nasze domy przed skutkami ulew. Jednym z nich – choć prawie niewidocznym – jest odwodnienie liniowe do progów G-U zlicowanych z podłogą. Dlaczego warto je zamontować w oknach tarasowych?

Odwodnienie liniowe do drzwi tarasowych – elementy składowe

Skuteczne odprowadzanie wody z tarasu wyposażonego w drzwi HS jest możliwe dzięki systemowi kompatybilnych rozwiązań, tworzących świetnie funkcjonujący system. W jego skład wchodzą: niski próg G-U, nakładka wyrównująca poziomy podłogi po obu stronach okna tarasowego i (połączone z nią) odwodnienie, które odprowadza nadmiar wody do specjalnie zaprojektowanej rynny odpływowej.

Niski próg ogranicza ryzyko zbierania się wody przy drzwiach tarasowych, a odpowiednio wyprofilowana nakładka kieruje ciecz prosto w stronę odwodnienia o wysokiej wydajności, co pozwala na jej szybkie odprowadzenie do rynny, którą z kolei można połączyć bezpośrednio z systemem kanalizacji lub przydomowym drenażem.

Wszystkie elementy zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić skuteczne odprowadzenie wody opadowej, nawet w przypadku deszczy nawalnych, ograniczając tym samym ryzyko zbierania się wody na tarasie, wystąpienia nadmiernej wilgoci i zapewniając dodatkową ochronę termiczną.

Odwodnienie perfekcyjnie dopasowane

Próg bez barier „0”
Próg bez barier „0” wraz z odwodnieniem liniowym
Dom Greenline
beczak&beczak

Odwodnienie liniowe do drzwi tarasowych HS jest montowane fabrycznie – podczas konfekcjonowania, czyli docinania na wymiar płaskiego progu w fabryce G-U. Dzięki temu mamy gwarancję, że układ ten jest idealnie dopasowany do miejsca montażu oraz do okna tarasowego. W przypadku odwodnienia oznacza to oczywiście najwyższy stopień szczelności, ale również lepsze zabezpieczenie przed utratą ciepła (niwelowanie mostków termicznych i dodatkowe uszczelnienie tarasu).

Dzięki fabrycznemu wpięciu odwodnienia do progu okna HS jest ono praktycznie niewidoczne. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają również na odprowadzanie wody z topniejącego śniegu.
Oprócz takich zalet odwodnienia liniowego, jak: wyjątkowa skuteczność, wysoka izolacyjność i estetyka, na uwagę zasługuje również funkcjonalność – posiada ono funkcje ułatwiające inspekcję odpływu oraz jego szybkie oczyszczanie, np. z liści, gałązek, piasku.

Lubimy otaczać się przedmiotami i rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Najczęściej jest jednak tak, że elementy odpowiedzialne za ich funkcjonalność i wydajność, są w zasadzie niewidoczne. Tak jest w przypadku odwodnienia liniowego do drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych. Niewidoczne na pierwszy rzut oka sprawia, że nawet podczas gwałtownej wiosennej ulewy mamy gwarancję, że nasz taras jest odpowiednio zabezpieczony, a nadmiar wody zostanie skutecznie odprowadzony.