Pytamy eksperta G-U. Część III: Jak podnieść właściwości antywłamaniowe drzwi HS? – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

Pytamy eksperta G-U. Część III: Jak podnieść właściwości antywłamaniowe drzwi HS?

Bezpieczeństwo antywłamaniowe drzwi HS zależy od okuć i dodatkowego wyposażenia. Co zrobić, aby drzwi HS były otwarte tylko na potrzeby ich użytkowników i dobrze chroniły dom przed złodziejami? O co pytać podczas ich zakupu? Na te pytania odpowiada Jarosław Wodzisławski – ekspert G-U Polska.

Przychodzi klient do sprzedawcy i mówi, że szuka bezpiecznych drzwi tarasowych. Wspólnie ustalają, że najlepszym wyborem będą drzwi HS. Ale co z kwestią szeroko rozumianego bezpieczeństwa antywłamaniowego?

Jarosław Wodzisławski: Jest kilka kluczowych zagadnień, o których warto pamiętać, a które należy omówić ze sprzedawcą. Po pierwsze: zapytajmy o stopień zabezpieczenia antywłamaniowego drzwi HS oraz o możliwości jego podniesienia. Na bezpieczeństwo antywłamaniowe w przypadku drzwi podnoszono-przesuwnych mają wpływ takie urządzenia dodatkowe, jak np.: kontaktrony, dodatkowe blokady, wkładka patentowa, itp.

Jak działają wymienione urządzenia?

elementy, które mogą być użyte w każdym oknie – podpiętym do systemu zarządzania oknami i do alarmu. Dzięki nim – i za pośrednictwem aplikacji w telefonie – można łatwo sprawdzić, czy okno jest zamknięte, czy otwarte.

Natomiast dodatkowe blokady to tak naprawdę uzupełniające elementy konstrukcyjne zastosowane w drzwiach tarasowych, m.in. blokady przeciwwyważeniowe, które sprawiają, że złodziej nie podważy okna łomem, a także dodatkowe zaczepy, skutecznie utrudniające włamywaczom otwarcie drzwi HS.

Blokada przeciwwyważeniowa

Przykładem wkładki patentowej jest półwkładka BKS Janus z zabezpieczeniem przeciwwierceniowym. Drzwi HS mogą bowiem być wyposażone w klamkę z półwkładką zaślepioną od strony zewnętrznej, która skutecznie zatrzyma włamywacza.

O te elementy i możliwość ich montażu warto zapytać sprzedawcę, jeśli na poważnie myślimy o podniesieniu stopnia antywłamaniowego drzwi HS.

Wkładka BKS Janus z kluczem obustronnym

A co z bezpiecznym wietrzeniem, gdy jesteśmy w domu, ale nie przebywamy non stop w salonie?

W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie drzwi HS ze specjalną listwą mikrowentylacyjną. To rozwiązanie, które pozwala na wietrzenie pomieszczeń przy zamkniętych drzwiach tarasowych. Listwa jest wysuwana z ramy i spełnia wymogi odporności antywłamaniowej RC2. To bezpieczne rozwiązanie, przez które dokonuje się wymiana powietrza, np. w nocy. Listwa jest stosowana w drzwiach drewnianych i drzwiach z PVC.

Listwa mikrowentylacyjna w klasie RC2

Chcesz poznać więcej antywłamaniowych rozwiązań do drzwi HS? Przeczytaj: Drzwi tarasowe HS – 5 rozwiązań, które zapewnią bezpieczny sen >>