Skuteczne odwodnienie liniowe do progów G-U – nowe rozwiązanie do drzwi tarasowych typu HS – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

Skuteczne odwodnienie liniowe do progów G-U – nowe rozwiązanie do drzwi tarasowych typu HS

Digitally generated modern open concept domestic kitchen interior. The scene was rendered with photorealistic shaders and lighting in Autodesk® 3ds Max 2020 with V-Ray 5 with some post-production added.

Ogromną zaletą drzwi tarasowych typu HS jest możliwość zamontowania progu zlicowanego z podłogą, rozwiązania praktycznego i estetycznego, pozwalającego na pełne otwarcie salonu na otaczającą naturę. Nowość w ofercie G-U, odwodnienie liniowe do progów zlicowanych z podłogą, zapewnia dodatkowo najwyższe zabezpieczenie przed wilgocią i skuteczne odprowadzenie wody opadowej.

Rozwijając swój system rozwiązań do drzwi podnoszono-przesuwnych HS, G-U Polska wprowadza odwodnienie liniowe, zaprojektowane specjalnie z myślą o płaskich progach do drzwi HS. Jest ono odpowiedzią na potrzeby użytkowników drzwi tarasowych, którzy doceniają kompatybilne rozwiązania od G-U, tworzące stabilny i niezawodny system.

Tak jest również w przypadku nowego odwodnienia liniowego, które zostało zaprojektowane specjalnie do podnoszono-przesuwnych drzwi tarasowych z płaskim progiem. Odwodnienie liniowe G-U gwarantuje najwyższy komfort użytkowania oraz zapewnia kompleksową ochronę termiczną i ochronę przed wilgocią. Dodatkową zaletą nowego odwodnienia jest to, że jest ono praktycznie niewidoczne, zadowoli więc tych wszystkich, dla których kwestie designu i rozwiązań w stylu minimalistycznym są istotnymi czynnikami wyboru.

Drzwi trasowe podnoszono-przesuwne HS z progiem bez barier GU TS-50 wraz z odwodnieniem liniowym
Drzwi trasowe podnoszono-przesuwne HS z progiem bez barier GU TS-50 wraz z odwodnieniem liniowym

Systemy odwadniające, jakie dotychczas stosowano w przypadku drzwi tarasowych HS, wymagały adaptacji, tak aby współpracowały z progami zlicowanymi z podłogą. Nowe odwodnienie gwarantuje doskonałe odprowadzenie wody deszczowej oraz wody z topniejącego śniegu bez konieczności dodatkowego dopasowywania. Jest to możliwe dzięki fabrycznemu wpięciu odwodnienia w próg jeszcze na etapie konfekcjonowania, czyli docinania progu do wymiaru konkretnego okna podnoszono-przesuwnego. Taki zabieg ułatwia też osadzenie okna i progu z odwodnieniem podczas montażu.

Najważniejsze zalety odwodnienia liniowego:

• całkowita kompatybilność z kolekcją zlicowanych z podłogą progów G-U;
• dokładne dopasowanie do rozmiaru konkretnych drzwi tarasowych HS;
• fabryczne osadzenie w progu na etapie konfekcjonowania;
• pełne zlicowanie z progiem (odwodnienie liniowe jest praktycznie niewidoczne od strony zewnętrznej);
• wysoka efektywność – skuteczne odprowadzanie nawet dużej ilości wody opadowej;
• łatwość monitorowania stanu odwodnienia, wygodne oczyszczanie.