Jak zdalnie wyprowadzić psa na dwór? – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

Jak zdalnie wyprowadzić psa na dwór?

Young couple running and playing with their dog while out on a walk

Kolejne zebranie biznesowe bez możliwości wcześniejszego wyjścia. Przedłużające się czekanie w kolejce do specjalisty. Nieplanowane spotkanie z dawno niewidzianą przyjaciółką. Życie pełne jest nieoczekiwanych zdarzeń, które nie tyle może psują nam plany, ile burzą rutynę. Zakupy da się przełożyć na jutro. Ale wyprowadzenia psa na spacer? Zdecydowanie nie. Na szczęście teraz można go wyprowadzić zdalnie. Pod warunkiem, że ma się odpowiednio wyposażone drzwi tarasowe HS. I oczywiście dom z ogrodem.

Drzwi tarasowe prowadzące do ogrodu to znacznie więcej niż modne i funkcjonalne przeszklenie. Są komfortowe w obsłudze i wpisują się w ideę budownictwa bez barier, a duże rozmiary zapewniają optymalne doświetlenie pomieszczeń. Innowacyjny sposób otwierania jest nie tylko wygodny – przede wszystkim nie zabiera dodatkowej przestrzeni we wnętrzu. Wszystko działa w zasadzie bezszelestnie, pozwalając nam w pełni korzystać z dobrodziejstwa posiadania tarasu z dostępem do ogrodu. Tak, okna tarasowe HS otwierają się na naturę. Dosłownie i w przenośni. Pozwalają nawet na zdalne wyprowadzanie psa do ogrodu. Jednak w tym przypadku trzeba je odpowiednio wyposażyć. W jakie elementy?

Drzwi tarasowe z napędem

Aby móc zdalnie wyprowadzić psa na spacer, przede wszystkim należy wyposażyć drzwi tarasowe w napęd. W przypadku drzwi podnoszono-przesuwnych do wyboru mamy dwa typy napędów: zewnętrzny HS Master oraz całkowicie wbudowany w ramę skrzydła napęd HS ePOWER. Dzięki zainstalowaniu napędu drzwiami HS możemy sterować za pomocą pilota, bez ruszania się z ulubionej sofy, a więc otworzyć je psu, który domaga się wyjścia na zewnątrz.

Otwieranie i zamykanie drzwi tarasowych za pomocą telefonu – wyprowadź zdalnie psa na spacer
Zdalna kontrola stanu zamknięcia drzwi i okien

Otwieranie drzwi tarasowych telefonem

Sterowanie drzwiami HS z napędem za pomocą pilota to opcja standardowa, którą (dzięki podłączeniu do modułu sterującego i centrali zarządzającej) można rozszerzyć o możliwość otwierania drzwi tarasowych zdalnie – za pośrednictwem aplikacji w telefonie. To właśnie dzięki konfiguracji systemu: drzwi tarasowe HS z napędem – moduł sterujący – centrala zarządzająca – aplikacja – można wypuścić psa do ogrodu, będąc w pracy.

W tym układzie musimy kierować się jednak doświadczeniem i otwierać okno wówczas, kiedy przypuszczamy, że pies tego potrzebuje. Chyba że posiadamy domową kamerkę połączoną z aplikacją w telefonie – wówczas możemy sprawdzić na ekranie, czy pies faktycznie nie siedzi przy oknie tarasowym, oczekując otwarcia drzwi do ogrodu.

Na nieprzewidziane wypadki

Możliwość zdalnego sterowania oknami tarasowymi sprawdzi się również, jeśli chcemy przewietrzyć mieszkanie przed powrotem z pracy, otworzyć drzwi od strony tarasu dziecku, które zapomniało klucza i nie ma jak się dostać do domu po szkole, czy niespodziewanym gościom, których nie zdążyliśmy odebrać z lotniska. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość weryfikacji, czy drzwi tarasowe są nadal otwarte, czy już je zamknęliśmy. Niedomknięte drzwi tarasowe nie będą kłopotem – sami zamkniemy je zdalnie z dowolnego miejsca na ziemi, pod warunkiem, że będzie tam dostęp do Internetu.

beczak&beczak

Oczywiście zdalne wyprowadzanie psa na spacer to tylko przykład, w jak dużym stopniu automatyzacja drzwi tarasowych i możliwość zdalnego sterowania mogą ułatwić nam życie. Być może jeszcze kilka lat temu taka funkcjonalność była poza zasięgiem. Dziś, wraz z rozwojem technologii, powoli staje się standardem – dołączając do rozwiązań, których głównym zadaniem jest uprzyjemnienie i uproszczenie życia.