Napęd HS ePOWER – technologia, której nie widać – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

Napęd HS ePOWER – technologia, której nie widać

Wiele osób marzy o drzwiach tarasowych z napędem, które estetycznie wpisywałyby się w charakter wnętrza. Na takie oczekiwania odpowiada innowacyjny HS ePOWER – nowoczesny napęd, którego… nie widać. Jakie są jego najważniejsze zalety?

Napęd HS ePOWER powstał jako odpowiedź na umacniający się minimalistyczny trend w architekturze i wystroju wnętrz. Celem stworzenia tego rozwiązania było zapewnienie użytkownikom komfortowej obsługi drzwi tarasowych, wyjątkowej estetyki, cichej, niezakłóconej pracy oraz wielopoziomowego bezpieczeństwa.

HS ePOWER – komfortowy w obsłudze

Pierwszym, co rzuca się w oczy, gdy patrzymy na drzwi tarasowe z napędem HS ePOWER jest to, że napędu wcale nie widać. Tym, co wizualnie odróżnia drzwi tarasowe z tym napędem od obsługiwanych ręcznie, jest… brak klamki. Została ona zastąpiona eleganckim i intuicyjnym w obsłudze panelem dotykowym, zapewniającym maksymalną wygodę otwierania i zamykania drzwi tarasowych. Panel dotykowy jest dodatkowo wyposażony w funkcję blokady rodzicielskiej – wystarczy wcisnąć odpowiednią konfigurację przycisków, aby uniemożliwić dzieciom otwarcie drzwi HS.

Napęd HS ePOWER – gdzie jest zamontowany

Innowacyjny napęd HS ePOWER jest całkowicie ukryty w skrzydle jezdnym. Na zewnątrz nie widać również kabla zasilającego – energię potrzebną do uruchomienia drzwi dostarczają wbudowane akumulatory, a więc z napędu można korzystać również w przypadku braku zasilania. Akumulatory ładują się, gdy drzwi tarasowe pozostają w pozycji zamkniętej. Nie jest zatem potrzebny kabel łączący skrzydło i ramę drzwi podnoszono-przesuwnych.

Drzwi tarasowe nie tylko na pilota

Drzwi tarasowe z napędem można obsługiwać pilotem lub zdalnie, za pośrednictwem m.in. takich elementów sterujących, jak: czytnik linii papilarnych, transponder, klawiatura numeryczna oraz smartfon. Aby sterować drzwiami tarasowymi z napędem za pomocą telefonu, należy je podpiąć do systemu: moduł sterujący + centrala zarządzająca. W tym przypadku niezbędny jest także dostęp do Internetu.

Napęd HS ePOWER – strażnik bezpieczeństwa

Już samo wyposażenie drzwi tarasowych w napęd zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania. Po pierwsze: drzwi tarasowe można obsługiwać pilotem lub za pomocą innego urządzenia – bez wysiłku. Po drugie: blokada rodzicielska zapewnia lepszą kontrolę nad poczynaniami dzieci i może być dodatkowym zabezpieczeniem chroniącym przed włamaniem podczas nieobecności domowników. Po trzecie: brak kabla łączącego skrzydło i ramę zmniejsza ryzyko zahaczenia o przewód. I po czwarte: skrzydło jezdne posiada zintegrowaną funkcję pomiaru siły podczas otwierania i zamykania, co pozwala na inteligentne wykrywanie przeszkód. Jeśli uruchomione skrzydło napotka przeszkodę (osobę lub rzecz), zatrzymuje się, a następnie cofa.

Drzwi tarasowe z napędem HS ePOWER to urzeczywistnienie sentencji „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na optymalne wykorzystanie wnętrza profili okiennych, wpisuje się w ideę inteligentnych domów. Napęd może być zastosowany w skrzydłach jezdnych o ciężarze nieprzekraczającym 400 kg, o wymiarach do 3 088 mm wysokości i 3 300 mm szerokości.

Napęd HS ePOWER w skrócie:

  • inteligentna, ukryta w ramie technologia,
  • funkcja wykrywania przeszkód (zgodnie z normą EN 16005),
  • panel dotykowy, który zastępuje klamkę,
  • brak kabla łączącego skrzydło z ramą,
  • zasilanie za pomocą wbudowanych akumulatorów,
  • możliwość obsługi za pomocą: pilota, transpondera, klawiatury numerycznej, czytnika linii papilarnych lub aplikacji w telefonie,
  • maksymalny ciężar skrzydła ruchomego: 400 kg,
  • wygodny montaż dzięki modułom „plug and play”,
  • zgodny z wymogami budownictwa bez barier,
  • może być podłączony do systemu inteligentnego domu.
Greenline
G-U | Napęd HS ePOWER