Okna tarasowe HS – dopasowane do otoczenia – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

Okna tarasowe HS – dopasowane do otoczenia

Mieszkanie w otoczeniu natury ma wiele atutów i wielu zwolenników. Potwierdzą to z pewnością właściciele domów z ogrodem, zwłaszcza tych zlokalizowanych na podmiejskich osiedlach lub na wsi. Jednak również mieszkanie w dużym mieście może sąsiadować z naturą – warunki są dwa: dobra lokalizacja i oczywiście odpowiednie okno tarasowe. Przykładem jest nowa inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu – Apartamenty przy parku Szczytnickim.

Apartamenty przy parku Szczytnickim to nowy kompleks 10 budynków wielorodzinnych o niskiej, trzypiętrowej zabudowie, składający się ze 133 mieszkań o powierzchni od 41 m2 do 126 m2. Atutem nowej inwestycji jest z pewnością jej lokalizacja przy parku Szczytnickim, na terenie dawnego biurowca i przylegających do niego obiektów IKSAiP-u. Dzięki nowej inwestycji zaniedbana dotychczas okolica zostanie przekształcona w kameralną, atrakcyjną przestrzeń do życia w otoczeniu przyrody. Koncepcja zabudowy łączy bowiem stylową, nowoczesną architekturę z parkowym otoczeniem – mieszkania zlokalizowane na parterze będą posiadały własne ogródki, zaś te znajdujące się na najwyższych piętrach – tarasy na dachu.

Ale nie tylko te mieszkania będą otwierać się na przyrodę. W całej inwestycji zamontowano 128 podnoszono-przesuwnych drzwi tarasowych, dzięki którym mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z walorów zielonej okolicy z poziomu tarasu czy nawet sofy w salonie. Po otwarciu drzwi typu HS powstaje bowiem na tyle szerokie przejście, że wnętrze mieszkania zdaje się łączyć z otaczającą naturą.

Green Line
beczak and beczak

Najważniejsze cechy drzwi podnoszono-przesuwnych zastosowanych w Apartamentach przy parku Szczytnickim:

  • wąskie, lekkie i wytrzymałe profile aluminiowe, odporne na działanie czynników atmosferycznych,
  • próg zlicowany z podłogą,
  • klamki Dirigent z certyfikatem bezpieczeństwa, sprawdzone zgodnie z normą EN 1906 w kategorii ochrony przed włamaniem,
  • komfort i niezawodność w obsłudze,
  • maksymalne doświetlenie pomieszczeń,
  • apodwyższony poziom izolacji akustycznej.

Apartamenty przy parku Szczytnickim to wyjątkowe miejsce, tworzone dla osób ceniących komfort życia w dużym mieście, w atrakcyjnym otoczeniu. Taki styl życia podkreślają wyselekcjonowane materiały zastosowane w inwestycji: elewacja wykonana z efektownych płytek klinkierowych w odcieniu piaskowca, połączenie wielkoformatowych spieków inspirowanych czarnym marmurem i elementów z mosiądzu w strefach wspólnych budynków, a także zaplanowana infrastruktura. Mieszkańcy będą mogli korzystać z takich udogodnień, jak: strefa fitness, sala zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie dla każdego lokalu, indywidualne boksy rowerowe, 4 rowerownie, hala garażowa oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Inwestorem Apartamentów przy parku Szczytnickim jest firma RealCo Property Investment and Development. Planowany termin oddania inwestycji to IV kwartał 2024 roku. Aluminiowe okna podnoszono-przesuwne oparte na rozwiązaniach G-U Polska dostarczyła firma All Windows Group Sp. z o.o.