Ukryty napęd HS ePOWER – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

Ukryty napęd HS ePOWER

Napęd do drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych to rozwiązanie, które podnosi komfort ich obsługi na wyższy poziom. Brak widocznego okablowania, działanie także w sytuacji braku zasilania, kontrola rodzicielska i wyjątkowa estetyka – oto najważniejsze zalety napędu ePOWER – przeznaczonego do drewnianych i aluminiowych drzwi tarasowych HS.

Innowacyjny napęd

Napęd do drzwi tarasowych HS ePOWER to rozwiązanie na miarę naszych czasów, wpisujące się zarówno w wymagania inteligentnego domu, jak również budownictwa bez barier. Jego największą zaletą jest… niewidoczność. Zasilany za pomocą akumulatorów ukrytych w skrzydle (maksymalny ciężar skrzydła to 400 kg), jest jedynym takim rozwiązaniem zaprojektowanym do tarasowych drzwi podnoszono-przesuwnych. Doprowadzenie prądu z ramy do skrzydła jezdnego odbywa się bezkablowo za pomocą elektrostyków. Jedynym widocznym elementem napędu jest panel sterowania, zastępujący tradycyjną klamkę. Panel pozwala nie tylko w wygodny sposób uruchamiać napęd, posiada również opcję blokady rodzicielskiej umożliwiającej zabezpieczenie drzwi tarasowych przed niekontrolowanym otwarciem przez dzieci. Innym zabezpieczeniem, które z pewnością docenią rodzice, jest opcja inteligentnego wykrywania przeszkód, testowana zgodnie z normą EN 16005 i spełniająca warunek „Low Energy” bez czujników bezpieczeństwa.

www.beczeak&beczak.pl
Drzwi tarasowe z napędem HS ePOWER

Sterowanie drzwiami tarasowymi z napędem

Skrzydłem przesuwnym drzwi tarasowych HS wyposażonych w napęd HS ePOWER można sterować za pomocą pilota (opcja standardowa) lub telefonu (w tym przypadku system wymaga podłączenia do modułu sterującego). Możemy również sterować nimi na odległość, za pomocą smartfona lub tabletu. Aby to było możliwe, system musi zostać połączony zarówno z modułem sterującym, jak i centralą zarządzającą inteligentnym domem. Pozwoli to na przykład na zdalne wypuszczenie psa do ogrodu i wpuszczenie go z powrotem lub umożliwi wejście do domu przez drzwi tarasowe, np. gościom.

Napęd HS ePOWER zrealizowany przez firmę Amberline

Ładowanie akumulatorów w napędzie HS ePOWER

Po zamknięciu drzwi tarasowych akumulatory napędu HS ePOWER, zamontowane w skrzydle, ładowane są automatycznie (bezprzewodowo). Ich żywotność została zaprojektowana tak, aby zapewnić pełną funkcjonalność nawet w przypadku dłuższego pozostawienia otwartych drzwi lub w sytuacji czasowego braku zasilania. Co istotne – w razie awarii zawsze można drzwi tarasowe otworzyć lub zamknąć manualnie (klamka „awaryjna” ukryta jest w skrzydle).

Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań napęd HS ePOWER spełnia oczekiwania tych użytkowników, dla których minimalizm i estetyka są równie ważne, jak komfort i wygoda obsługi. Napęd został przebadany przez instytut badawczy DEKRA i spełnia warunki budownictwa bez barier architektonicznych (zgodnie z normą DIN 18040), dzięki czemu może być stosowany zarówno w domach prywatnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej.

Zalety napędu HS ePOWER

  • technologia całkowicie ukryta w ramie skrzydła;
  • obsługa skrzydeł jezdnych o wadze do 400 kg i wymiarach: do 3 088 mm wysokości i 3 300 mm szerokości;
  • panel dotykowy z funkcją blokady rodzicielskiej;
  • zasilanie za pomocą wbudowanych akumulatorów (brak połączenia kablowego między skrzydłem a ramą);
  • możliwość obsługi w przypadku braku zasilania;
  • inteligentny system wykrywania przeszkód;
  • bardzo cicha praca; prosty i bezpieczny montaż dzięki przygotowanym wcześniej modułom „Plug & Play”;
  • możliwości sterowania za pomocą: panelu sterowania, pilota, czytnika linii papilarnych, klawiatury kodowej, smartfonu;
  • w połączeniu z progiem GU-thermostep 204 spełnia normy DIN 18040 dla budownictwa bez barier.