Panoramiczne okna tarasowe – co warto o nich wiedzieć? – Drzwi Tarasowe | Przewaga systemu

Panoramiczne okna tarasowe – co warto o nich wiedzieć?

Dom z dużymi przeszkleniami i imponującą strefą tarasowo-ogrodową wymaga odpowiedniego otwarcia, czyli panoramicznych okien tarasowych. Warunek ten spełniają jedne z najnowocześniejszych i najbardziej pożądanych konstrukcji tarasowych na rynku, czyli drzwi typu HS. Duże przeszklenia w przypadku drzwi tarasowych mogą stanowić efektowną oprawę dla przyrody na zewnątrz, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednie rozwiązanie, które najlepiej będzie pasować do stylu wnętrza i architektury domu. Co zatem warto wiedzieć o panoramicznych oknach tarasowych?

Po co są drzwi HS z panoramicznym przeszkleniem?

Efektowne panoramiczne przeszklenia – sięgające od sufitu aż do podłogi – tworzą szklane, imponujące ściany. Ich cechą rozpoznawczą jest brak widocznego profilu ramy. Takie wielkogabarytowe konstrukcje okienne mogą składać się z dopasowanych do nich drzwi tarasowych HS, dzięki czemu dom będzie otwierać się na świat. Po co jednak stosuje się tak duże szklane powierzchnie? Bo panoramiczne okna eksponują nie tylko piękne widoki, ale także doskonale doświetlają wnętrza. Te dwa czynniki przekładają się zarówno na dobrostan mieszkańców, jak i na lepszy rachunek ekonomiczny domu w sezonie jesienno-zimowym (więcej światła i więcej ciepła w słoneczne dni), ale pod warunkiem, że zastosowana stolarka i przeszklenia będą ulokowane od strony południa i będą posiadały odpowiednie parametry termoizolacyjne, a także współczynniki przenikania ciepła. Ponadto okna i drzwi tarasowe typu HS z przeszkleniem panoramicznym sprawiają, że wnętrza stają się bardziej przestronne, a dom wygląda wręcz imponująco pięknie. Granica pomiędzy wnętrzem a światem na zewnątrz zostaje bowiem optycznie wyeliminowana.

Grenline
beczak and beczak

Jak powstają drzwi tarasowe z panoramicznym przeszkleniem?

Nowe budownictwo, szczególnie to nawiązujące do modernizmu, lubi szklane, wielkopowierzchniowe fronty, które doskonale uzupełniają, wypełniają i współpracują z prostymi bryłami. Aby dopasować do nich drzwi tarasowe, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania producentów konstrukcji podnoszono-przesuwnych (HS), które mogą być stosowane w obszarze stałego szklenia. Jak to działa?

Stałe szklenie jest nasadzane bezpośrednio na próg za pomocą profilu z adapterem, a aluminiowe okładziny utrzymują szkło bezpiecznie na pozycji. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest późniejsze bezproblemowe zamontowanie stałego szklenia od zewnątrz. W przypadku drzwi tarasowych typu HS z przeszkleniem panoramicznym ich dolna zabudowa i struktura przypodłogowa są identyczne jak w standardowych drzwiach podnoszono-przesuwnych z progiem GU-thermostep 204, a wszystkie elementy progu i jego montaż przy stałym szkleniu są wykonywane przy użyciu tych samych podzespołów. Kluczem do panoramicznego sukcesu jest wymieniony wcześniej profil z adapterem i akcesoriami, który zastępuje typową w HS-ach nakładaną szynę.

Drzwi tarasowe typu HS z przeszkleniem panoramicznym to odpowiedź na rosnące oczekiwania architektów i inwestorów, a zarazem rozwiązanie, które spełnia najwyższe designerskie (użytkowe) wymagania. Z nowoczesnym i efektownym wzornictwem, które można dopasować do każdego otoczenia, łączy je bowiem perfekcyjne funkcjonowanie. Bo drzwi tarasowe HS z przeszkleniem panoramicznym są częścią systemowych rozwiązań marki G-U, które gwarantują ich bezawaryjne i komfortowe działanie.